Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 14 [1941-1944]

Patrol Squadron 14 / VP-14

Hliadková peruť 14

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 14
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 14
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 26
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 14
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1941-01.11.1942 Hlídkové křídlo 2
01.11.1942-01.09.1943 Letecké křídlo floty 2
01.09.1943-DD.06.1944 Letecké křídlo floty 1
DD.06.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.07.1941-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.07.1941-25.11.1941 Rassieur, William T. (Lieutenant Commander)
25.11.1941-DD.12.1942 Clark, Thurston B. (Lieutenant Commander)
DD.12.1942-12.05.1943 VanVoorhis, Bruce A. (Lieutenant Commander)
12.05.1943-15.08.1944 Simpson, Earnest L. Jr. (Lieutenant Commander)
15.08.1944-01.10.1944 Wright, James D. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.10.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-14-1941-1944-t216931#608911Verze : 1
MOD