Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 13 [1940-1944]

Patrol Squadron 13 / VP-13

Hliadková peruť 13

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 13
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 13
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 13
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1940-15.10.1942 Hlídkové křídlo 1
15.10.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 14
01.11.1942-08.01.1943 Letecké křídlo floty 14
08.01.1943-14.07.1944 Letecké křídlo floty 2
14.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.07.1940-24.12.1941 Coronado, NAS San Diego
24.12.1941-DD.07.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.07.1944-01.10.1944 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.07.1940-DD.01.1941 Cooke, S. B. (Lieutenant Commander)
DD.01.1941-DD.08.1941 Oexle, C. W. (Lieutenant Commander)
DD.08.1941-DD.03.1943 Nation, William M. (Lieutenant Commander)
DD.03.1943-30.09.1944 Connolly, Tom F. (Lieutenant Commander)
30.09.1944-01.10.1944 Ferguson, J. A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1940-DD.MM.RRRR XPB2Y-1
DD.07.1940-DD.MM.RRRR PB2Y-1
DD.04.1942-DD.MM.RRRR PB2Y-2
DD.06.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PB2Y-3 Coronado
DD.01.1944-DD.MM.RRRR PB2Y-3H
DD.09.1944-DD.MM.RRRR PB2Y-5
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-13-1940-1944-t212518#597747Verze : 1
MOD