Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 12 [1941-1944]

Patrol Squadron 12 / VP-12

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 12
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 24
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 120
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1941-01.11.1942 Hlídkové křídlo 2
01.11.1942-22.11.1942 Letecké křídlo floty 2
22.11.1942-DD.07.1943 Letecké křídlo floty 1
DD.07.1943-DD.12.1943 Letecké křídlo floty 14
DD.12.1943-DD.02.1944 Letecké křídlo floty 2
DD.02.1944-DD.08.1944 Letecké křídlo floty 1
DD.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1941-DD.12.1941 Honolulu, NAS Ford Island
DD.12.1941-24.07.1943 Kaneohe, NAS Kaneohe
24.07.1943-DD.12.1943 Coronado, NAS San Diego
DD.12.1943-DD.08.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.08.1944-DD.MM.RRRR Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.08.1941-DD.08.1942 Fitzsimmons, John P. (Lieutenant Commander)
DD.08.1942-DD.07.1943 Taff, Clarence O. (Commander)
DD.07.1943-01.10.1944 Drake, Francis R. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.08.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.09.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
DD.08.1944-01.10.1944 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-12-1941-1944-t44800#587732Verze : 2
MOD