Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 119 [1946-1946]

Patrol Squadron 119 / VP-119

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 119
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 119
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková bombardovací peruť 119
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1946
Nástupce:
Successor:
Těžká hlídková peruť (pozemních letounů) 9
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1946-15.11.1946 Letecké křídlo floty 10
Dislokace:
Deployed:
15.05.1946-03.06.1946 ?, NAB Samar
03.06.1946-15.11.1946 ?, NAB Sangley Point

Velitel:
Commander:
15.05.1946-01.09.1946 Denholm, William J. (Lieutenant Commander)
01.09.1946-15.11.1946 Brown, Ira W. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.05.1946-15.11.1946 Consolidated PB4Y-1 Liberator
15.05.1946-15.11.1946 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-119-1946-1946-t206440#585404Verze : 1
MOD