Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 114 [1946-1946]

Patrol Squadron 114 / VP-114

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 114
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 114
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková bombardovací peruť 114
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1946
Nástupce:
Successor:
Těžká hlídková peruť (pozemních letounů) 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1946-15.11.1946 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
DD.05.1946-15.11.1946 Egg Harbor Township, NAS Atlantic City

Velitel:
Commander:
15.05.1946-21.09.1946 Cain, E. V. Jr. (Lieutenant Commander)
21.09.1946-15.11.1946 Reed, M. J. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.05.1946-15.11.1946 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-114-1946-1946-t207803#588474Verze : 1
MOD