Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 11 [1941-1944]

Patrol Squadron 11 / VP-11

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 11
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 11
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 23
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 11
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1941-01.11.1942 Hlídkové křídlo 1
01.11.1942-01.04.1943 Letecké křídlo floty 1
01.04.1943-30.04.1943 Letecké křídlo floty 14
30.04.1943-30.05.1943 Letecké křídlo floty 2
30.05.1943-11.09.1943 Letecké křídlo floty 10
11.09.1943-16.02.1944 Letecké křídlo floty 17
16.02.1944-19.07.1944 Letecké křídlo floty 10
19.07.1944-DD.MM.RRRR Letecké křídlo floty 17
Dislokace:
Deployed:
01.08.1941-DD.02.1943 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.02.1943-DD.04.1943 Coronado, NAS San Diego
DD.04.1943-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.08.1941-11.12.1941 Johnson, Leon W. (Lieutenant Commander)
11.12.1941-DD.04.1942 Jones, Francis R. (Lieutenant Commander)
DD.04.1942-04.05.1942 Schroeder, W. P. - acting (Lieutenant)
04.05.1942-16.03.1943 Marcy, Clayton C. (Lieutenant Commander)
16.03.1943-24.05.1944 Campbell, C. M. (Lieutenant Commander)
24.05.1944-01.10.1944 White, Thomas S. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.08.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-1 Catalina
DD.11.1941-01.10.1944 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-11-1941-1944-t44799#597676Verze : 3
MOD