Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 10S [1930-1933]

Patrol Squadron 10S / VP-10S

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 10S
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 10S
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1930
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.07.1933
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 10F
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1930-01.04.1933 Scouting Fleet
01.04.1933-17.07.1933 Základnové uskupení Floty Spojených států
Dislokace:
Deployed:
01.07.1930-01.02.1932 Virginia Beach, NAS Hampton Roads
01.02.1932-17.07.1933 Coco Solo, FAB Coco Solo /

Velitel:
Commander:
01.07.1930-30.12.1930 Tod, Elmer W. (Lieutenant Commander)
30.12.1930-03.04.1931 Maloney, J. F. (Lieutenant Commander)
03.04.1931-17.07.1933 McGinnis, K. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1930-DD.MM.RRRR Martin T4M-1
DD.09.1930-DD.MM.RRRR Martin PM-1
DD.04.1933-17.07.1933 Consolidated P2Y-1 Ranger
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-10S-1930-1933-t212626#597986Verze : 1
MOD