Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 10F [1933-1937]

Patrol Squadron 10F / VP-10F

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 10F
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 10F
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.07.1933
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 10S
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 10
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.07.1933-01.10.1937 Základnové uskupení Floty Spojených států
Dislokace:
Deployed:
17.07.1933-13.01.1934 Coco Solo, FAB Coco Solo /
13.01.1934-01.10.1937 Pearl Harbor, NAS Pearl Harbor

Velitel:
Commander:
17.07.1933-DD.04.1934 McGinnis, K. (Lieutenant Commander)
DD.04.1934-DD.MM.1936 Martin, H. M. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1936-01.10.1937 Stanley, H. T. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
17.07.1933-DD.MM.RRRR Consolidated P2Y-1 Ranger
DD.MM.1936-DD.MM.RRRR Consolidated P2Y-2 Ranger
DD.MM.1937-DD.MM.RRRR Consolidated P2Y-3 Ranger
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-10F-1933-1937-t212625#597985Verze : 1
MOD