Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 102 [1943-1944]

Patrol Squadron 102 / VP-102

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 102
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1943-08.11.1943 Letecké křídlo floty 14
08.11.1943-30.08.1944 Letecké křídlo floty 2
30.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
01.03.1943-08.11.1943 Coronado, NAS San Diego
08.11.1943-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.03.1943-29.09.1943 McLeod, Bowen F. (Lieutenant Commander)
29.09.1943-01.10.1944 Crutis, Frederick L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 Consolidated PB2Y-3 Coronado
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-102-1943-1944-t212456#597612Verze : 1
MOD