Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 101 [1940-1944]

Patrol Squadron 101 / VP-101

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 101
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 1
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 29
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.12.1940-01.11.1942 Hlídkové křídlo 10
01.11.1942-29.06.1943 Letecké křídlo floty 10
29.06.1943-28.12.1943 Letecké křídlo floty 17
28.12.1943-01.05.1944 Letecké křídlo floty 10
01.05.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 17
Dislokace:
Deployed:
03.12.1940-01.03.1942 ?, NB Cavite /
01.03.1942-29.06.1943 Perth, ?
29.06.1943-01.12.1943 Brisbane, ?
01.12.1943-28.12.1943 Palm Island, ?
28.12.1943-01.05.1944 Perth, ?
01.05.1944-19.09.1944 Samarai, ? /
19.09.1944-01.10.1944 Morotai, ? /

Velitel:
Commander:
03.12.1940-DD.MM.1941 Dyer, J. E. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1941-DD.MM.1942 Peterson, J. V. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1942-DD.11.1943 ?, ? ( )
DD.11.1943-01.10.1944 Johnson, Lauren E. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
03.12.1940-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-4 Catalina
DD.05.1942-01.10.1944 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-101-1940-1944-t45416#598109Verze : 2
MOD