Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vojsk jižního směru [1984-1991]

Main Command of the Armed Forces of the Southern Theatre / Главное командование войск Южного направления

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vojsk jižního směru
Originální název:
Original Name:
Главное командование войск Южного направления
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.09.1984
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
Hlavní velitelství vojsk jižního směru
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.09.1984-31.12.1991 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
05.09.1984-31.12.1991 Baku, ? /
Velitel:
Commander:
05.09.1984-06.07.1985 Maximov, Jurij Pavlovič (Geněral armii / Генерал армии)
06.07.1985-05.01.1989 Zajcev, Michail Mitrofanovič (Geněral armii / Генерал армии)
05.01.1989-31.12.1991 Popov, Nikolaj Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.09.1984-04.11.1985 Kožbachtějev, Viktor Michajlovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
05.11.1985-DD.06.1988 Kožbachtějev, Viktor Michajlovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
DD.06.1988-14.10.1990 Kolesnikov, Michail Petrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
15.10.1990-31.12.1991 Kolesnikov, Michail Petrovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
05.09.1984-31.12.1991 VÚ 25064
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vojsk-jizniho-smeru-1984-1991-t77786#524741Verze : 1
MOD