Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství pozemního vojska [1955-1964]

Glavnoje komandovanije Suchoputnymi vojskami / Hight Command of the Ground Forces


SVAZ SOVĚTSKÝCH SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK ГЛАВНОЕ КОМАНДОВАНИЕ СУХОПУТНЫМИ ВОЙСКAМИ
HLAVNÍ VELITELSTVÍ POZEMNÍHO VOJSKA
Datum vzniku 01.03.1955
Předchůdce ---
Datum zániku 15.06.1964
Následovníci
Nadřízené velitelství 03.1955-06.1964 Ministerstvo obrany
Dislokace 03.1955-06.1964 Moskva
Hlavní velitelé 03.1955-03.1956 Koněv, Ivan Stěpanovič
03.1956-11.1957 Malinovskij, Rodion Jakovlevič
11.1957-04.1960 Grečko, Andrej Antonovič
04.1960-06.1964 Čujkov, Vasilij Ivanovič
Podřízené vojenské okruhy
Literatura Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-pozemniho-vojska-1955-1964-t78670#289202Verze : 0
MOD