Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství ozbrojených sil republiky [1918-1924]

Glavnokomandujuščij vsemi Vooružennymi Silami Respubliky

Главнокомандующий всеми Вооруженными Силами Республики
Hlavní velitel ozbrojených sil republiky


Funkce Hlavního velitele ozbrojených sil republiky byla vytvořena 2. září 1918. Zrušena byla rozkazem Revoluční vojenské rady SSSR č. 446/96 ze dne 28. března 1924.


Hlavní velitel byl podřízen:
Revoluční vojenské radě republiky


Hlavní velitelé ozbrojených sil republiky:
I. I. Vacetis (2. září 1918 - 9. července 1919)
S. S. Kameněv (10. července 1919 - 1. dubna 1924)
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-ozbrojenych-sil-republiky-1918-1924-t13055#45963Verze : 0
Hlavní velitel byl členem Revoluční vojenské rady republiky.


Hlavnímu veliteli byly podřízeny:
polní štáb Revoluční vojenské rady republiky
velitel vojenských námořních sil
štáb leteckých sil
fronty, samostatné armády, loďstva a flotily operující armády
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-ozbrojenych-sil-republiky-1918-1924-t13055#176989Verze : 0
Informační zdroje:


Prameny:
Российский государственный военный архив (РГВА) > Центральный государственный архив Советской армии. В двух томах. Том 1. Путеводитель - guides.rusarchives.ru


Literatura:
Graždanskaja vojna i vojennaja intěrvencija v SSSR, enciklopedija, Moskva 1983
Kolektiv autorů: Dějiny vojenského umění od nejstarších dob do druhé světové války, Praha 1968
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-ozbrojenych-sil-republiky-1918-1924-t13055#220823Verze : 0