Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství Východ [1940-1940]

High Command East

Oberbefehlshaber Ost

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství Východ
Originální název:
Original Name:
Oberbefehlshaber Ost
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.05.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Úsekové velitelství pohraniční ochrany Jih
Datum zániku:
Disbanded:
21.07.1940
Nástupce:
Successor:
Vojenské velitelství Generální gouvernement
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
14.05.1940-21.07.1940 Gienanth, Curt Ludwig von (General der Kavallerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.05.1940-30.06.1940 372. pěší divize
14.05.1940-DD.07.1940 399. pěší divize
14.05.1940-30.05.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXII
01.06.1940-21.07.1940 Velitelství náhradních jednotek 100
01.06.1940-21.07.1940 Velitelství náhradních jednotek 200
03.06.1940-21.07.1940 Velitelství náhradních jednotek 300
03.06.1940-21.07.1940 Velitelství náhradních jednotek 400
DD.06.1940-DD.07.1940 209. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Průzkumná letka Hlavního velitelství Východ (armádní)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://www.axishistory.com/index.php?id=1531
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.geocities.com
www.feldgrau.net
www.feldgrau.net
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-Vychod-1940-1940-t129166#435579Verze : 1
MOD