Main Menu
User Menu

Hlavní správa velitele dělostřelectva Rudé armády [1941-1946]

Main Department of the Commander of the Red Army artillery

Hlavná správa veliteľa delostrelectva Červenej armády

Главное управление командующего артиллерией Красной Армии (ГУКА КА / ГУ КАрт КА)

     
Název:
Name:
Hlavní správa velitele dělostřelectva Rudé armády
Originální název:
Original Name:
Главное управление командующего артиллерией Красной Армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní správa dělostřelectva
Datum zániku:
Disbanded:
DD.02.1946
Nástupce:
Successor:
Správa velitele dělostřelectva Ozbrojených sil
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.07.1941-DD.02.1946 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
19.07.1941-DD.02.1946 Moskva, ? /

Velitel:
Commander:
19.07.1941-18.01.1943 Voronov, Nikolaj Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
18.01.1943-21.02.1944 Voronov, Nikolaj Nikolajevič (Maršal roda vojsk / Маршал рода войск)
21.02.1944-DD.02.1946 Voronov, Nikolaj Nikolajevič (Glavnyj maršal roda vojsk / Главный маршал рода войск)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
19.07.1941-DD.08.1941 Gorbatov, Viktor Semjonovič (Polkovnik / Полковник)
DD.08.1941-30.12.1941 Susloparov, Ivan Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.12.1941-07.06.1943 Samsonov, Fjodor Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
07.06.1943-18.11.1944 Samsonov, Fjodor Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
18.11.1944-DD.02.1946 Samsonov, Fjodor Alexandrovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1943-DD.12.1944 Ústřední štáb vojsk protivzdušné obrany
DD.12.1944-DD.02.1946 Hlavní štáb vojsk protivzdušné obrany

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Golotjuk, V.L., Capajev, D.L.: Komandnyj sostav Vojsk PVO Krasnoj Armii v gody velikoj Otečestvennoj vojny i sovjetsko-japonskoj vojny 1941-1945, Artkras, 2013, ISBN 978-5-9903475-2-6 (Голотюк В Л., Цапаев Д Л.: Командный состав Войск ПВО Красной Армии в годы Великой Отечественной и советско-японской войн 1941-1945 гг., М.: ООО «АРТКРАС», 2013)
army.lv
history.milportal.ru
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-sprava-velitele-delostrelectva-Rude-armady-1941-1946-t249667#688022Verze : 0
MOD