Main Menu
User Menu

Hlavní správa pozemních vojsk [1989-1992]

Main Department of Ground Troops

     
Název:
Name:
Hlavní správa pozemních vojsk
Originální název:
Original Name:
Hlavní správa pozemních vojsk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1989
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Hlavní správa pozemních vojsk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1989-29.06.1990 Ministerstvo národní obrany
29.06.1990-31.12.1992 Federální ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1989-31.12.1992 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.09.1989-01.05.1990 Ducháček, Rudolf (Generálmajor)
01.05.1990-DD.07.1990 Ducháček, Rudolf (Generálporučík)
DD.06.1991-31.12.1992 Naďovič, Svetozár (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1989-31.12.1992 Správa bojové přípravy
01.01.1989-31.12.1992 Správa chemického vojska
01.01.1989-31.12.1992 Správa raketového vojska a dělostřelectva
01.01.1989-31.12.1992 Správa ženijního vojska
01.01.1989-01.05.1990 Velitelství protivzdušné obrany vojsk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-sprava-pozemnich-vojsk-1989-1992-t123578#420890Verze : 2
MOD