Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství Varšava [1940-1943]

High Field Command Warsaw

Oberfeldkommandantur Warschau (OFK Warschau)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství Varšava
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur Warschau
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 586
Datum zániku:
Disbanded:
07.07.1943
Nástupce:
Successor:
Hlavní polní velitelství 225
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
18.07.1940-07.07.1943 Varšava, ? /

Velitel:
Commander:
18.07.1940-25.04.1942 Unruh, Walter von (Generalleutnant)
28.04.1942-07.07.1943 Rossum, Fritz (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-Varsava-1940-1943-t211671#596156Verze : 1
MOD