Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 592 [1939-1940]

592nd High Field Command

Oberfeldkommandantur 592 (OFK 592)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 592
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 592
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 592
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1940
Nástupce:
Successor:
Hlavní polní velitelství C
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.12.1939-01.07.1940 Skupina armád B
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
07.12.1939-10.03.1940 Greiff, Kurt von (General der Infanterie)
10.03.1940-01.06.1940 Streccius, Alfred (Generalleutnant)
01.06.1940-01.07.1940 Kraußold, Albert (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-592-1939-1940-t214042#601669Verze : 2
MOD