Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 589 [1940-1944]

589th High Field Command

Oberfeldkommandantur 589 (OFK 589)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 589
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 589
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 589
Datum zániku:
Disbanded:
07.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1940-03.06.1940 Skupina armád A
03.06.1940-16.07.1944 Vojenské velitelství Belgie-Severní Francie
16.07.1944-07.09.1944 Velitelství branné moci Belgie-Severní Francie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-15.11.1942 Keim, Gustav (Generalmajor)
15.11.1942-10.06.1943 Bertram, Georg (Generalleutnant)
DD.MM.RRRR-07.09.1944 Claer, Bernhard von (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-589-1940-1944-t214039#601666Verze : 0
MOD