Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 581 [1939-1940]

581st High Field Command

Oberfeldkommandantur 581 (OFK581)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 581
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 581
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 581
Datum zániku:
Disbanded:
20.03.1940
Nástupce:
Successor:
372. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1939-20.03.1940 Hlavní velitelství Východ
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
08.10.1939-10.01.1940 Böhm-Tettelbach, Alfred (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-581-1939-1940-t213873#601127Verze : 0
MOD