Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 579 [1941-1942]

579th High Field Command

Oberfeldkommandantur 579 (OFK 579)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 579
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 579
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Polní velitelství 579
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1942
Nástupce:
Successor:
Kommandeur des Sicherungs-Gebiets 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.10.1941-DD.MM.1942 Vojenské velitelství Generální gouvernement
DD.MM.1942-01.12.1942 Velitelství branné moci Ukrajina
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
10.10.1941-26.12.1941 Römer, Martin von (Oberst)
26.12.1941-01.12.1942 Haselmayr, Fritz (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
současně Kommandeur des Sicherungs-Gebiets Wolhynien-Podolien
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-579-1941-1942-t213870#601123Verze : 1
MOD