Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 570 [1939-1944]

570th High Field Command

Oberfeldkommandantur 570 (OFK570)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 570
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 570
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 570
Datum zániku:
Disbanded:
25.06.1944
Nástupce:
Successor:
Velitelství armádní týlové oblasti 570
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1939-14.05.1940 Hlavní velitelství Východ
28.05.1940-01.06.1940 Velitelství branné moci Nizozemsko
01.06.1940-25.06.1944 Vojenské velitelství Belgie-Severní Francie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
09.10.1939-01.12.1939 Renz, Maximilian (Generalmajor)
01.12.1939-10.05.1940 Schreiber, Kurt (Generalmajor)
10.05.1940-25.06.1942 Claer, Bernhard von (Generalmajor)
25.06.1942-25.06.1944 Bruns, Walter (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-570-1939-1944-t213868#601120Verze : 0
MOD