Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 520 [1940-1944]

520th High Field Command

Oberfeldkommandantur 520 (OFK 520)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 520
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 520
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 520
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.12.1940-16.07.1944 Vojenské velitelství Belgie-Severní Francie
16.07.1944-13.09.1944 Velitelství branné moci Belgie-Severní Francie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.12.1940-04.04.1942 Gullmann, Otto (Generalmajor)
15.02.1944-20.04.1944 Zellner, Emil (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-520-1940-1944-t213826#601037Verze : 0
MOD