Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 398 [1942-1945]

398th High Field Command

Oberfeldkommandantur 398 (OFK 398)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 398
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 398
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.11.1942-12.02.1943 Skupina armád Don
12.02.1943-04.04.1944 Skupina armád Jih
DD.MM.1944-08.05.1945 Velitelství branné moci Dánsko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1944-08.05.1945 Kodaň, ? /

Velitel:
Commander:
07.12.1942-25.08.1943 Pflugradt, Kurt (Generalleutnant)
01.09.1943-DD.04.1943 Brodowski, Fritz von (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-398-1942-1945-t213817#601013Verze : 0
MOD