Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 395 [1940-1944]

395th High Field Command

Oberfeldkommandantur 395 (OFK 395)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 395
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 395
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
štáb 395. pěší divize
Datum zániku:
Disbanded:
07.08.1944
Nástupce:
Successor:
LXXXXI. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.08.1943-07.08.1944 Skupina armád F
Dislokace:
Deployed:
01.08.1940-07.08.1944 Soluň, ? /

Velitel:
Commander:
28.05.1941-31.12.1942 Krenzki, Curt von (Generalleutnant)
01.01.1943-13.01.1943 Studnitz, Bogislav von (Generalleutnant)
21.01.1943-20.07.1943 Haarde, Johannes (Generalleutnant)
04.08.1943-25.08.1943 Wittmann, August (Generalmajor)
25.08.1943-15.07.1944 Pflugradt, Kurt (Generalleutnant)
15.07.1944-07.08.1944 Erdmannsdorff, Werner von (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-395-1940-1944-t213815#601009Verze : 0
MOD