Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 225 [1943-1944]

225th High Field Command

Oberfeldkommandantur 225 (OFK 225)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 225
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 225
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní polní velitelství Varšava
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1944
Nástupce:
Successor:
Divize ke zvláštnímu použití 601
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR,

Velitel:
Commander:
07.07.1943-15.09.1943 Rossum, Fritz (Generalmajor)
15.09.1943-07.02.1944 Kleist, Adolf von (Generalleutnant)
07.02.1944-DD.07.1944 Schartow, Werner (Generalleutnant)
DD.07.1944-DD.07.1944 Kruse, Hermann (Generalmajor)
DD.07.1944-14.10.1944 Schartow, Werner (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-225-1943-1944-t211672#596157Verze : 1
MOD