Hitlerova mládež

Hitler Youth
Hitlerjugend
Hitler-Jugend (HJ)
HitlerjugendNěkdy překládáno jako Hitlerova mládež. Většinou se ale používá původní německý název, resp. jeho formálně ne zcela přesná verze, tedy Hitlerjugend.

(upravil RoBoT)
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#1458 Verze : 0
v Sovetskym svazu toho bylo mnohem vic, bohuzel takova byla valka. Plne souhlasim, ze posilat deti do valky bylo jen dalsi magoreni fasistickyho naroda, bohuzel z jejich pohledu to nebylo nic nenormalniho, protoze verili, ze jejich rise, jejich sen konci, a s nim musi skoncit i nemecky narod. Navic si byli vedomi toho, co se delo na vychodni fronte a necekali tedy prilis mnoho slitovani od Rusu. Takze jestli deti meli zemrit na fronte, nebo "rukama sovetu" uz nebyl velky rozdil. Vem si Goebelse, jak jen tak zabil svych sest deti ...


Nesouhlasil bych s tim, ze byli dobre pripraveni psychicky, podle meho ne. Pouze nevedeli, do ceho jdou. Jejich postaveni na vychodni fronte byla jak rikas casto opustena, proste utekli nebo se vzdali, kdyz zacal ten opravdovy boj. Presto zabery deti, vybavenych koly a panzerfaustem, patri mezi to nejhorsi, co tehdejsi doba prinesla Sad
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#27909 Verze : 0
Hitlerova mládež je docela zajímavé téma. Ti chlapci byly hodně psychicky a fyzicky připraveni, ale bylo to srabský posílat takhle mladé kluky ( děti ) na frontu. Představa, že bych zastřelila vojáka a pak zjistila, že to bylo dítě, tak se asi zblázním. A stejně Ti chlapci se pak nechali schválně zajmout. Bylo to jednoduší než umřít.
Dívky to taky neměli jednoduché, do války se dostali taky.


Bylo tam hodně novinek, např. ženy u protiletadlových děl.
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#27906 Verze : 0
Myslím že zde došlo ke zmatení pojmů HJ nebyla organizace posílající děti na frontu, to měl na triku někdo úplně jiný a nešlo vůbec o členy HJ ale o všechny z konkrétního ročníku, tedy o příslušníky HJ i ty kteří k této organizaci nikdy nepatřili. Rovněž představa dívek u FlAK je dost mimo. dívky k této službě využívány nebyly (podle nacistické věrouky neměly v mužské činnosti co dělat) měly svou organizaci BDM a jejich nasazení bylo v rodinách s více dětmi nebo v zemědělství. Ani chlapci nešli ke FlAKu přes HJ ale na základě přihlášení nebo něčeho jako odvod.
HJ byla organizace silně připomínající sovětského pionýra (možná že odtud bral Baldur v. Schirach inspiraci) tedy dobrovolná organizace kde se mládež učila mnoho věcí o životě v přírodě, cvičila (oblíbené dlouhé pěší výlety) a učila se žít v kolektivu. Hlavním účelem bylo samozřejmě indoktrinovat mladé němce nacistickou ideologií a fyzicky je připravit na boj. Atmosféra ve společnosti byla taková že ačkoli šlo o "zájmovou" a "dobrovolnou" organizaci byly děti vedeny i ve školách ke vstupu a tím že v HJ byla většina dětí byli ostatní vyloučeni z kolektivu. Pokud čtu vzpomínky bývyálých členů silně mi to připomíná pionýra jak byl (lemplovsky) veden u nás, také návštěvy v kasárnách družba s vojáky a podobně. Sice šlo v zásadě o militaristickou organizaci ale ne o organizaci posílající své členy na frontu. Snyd jedinou jednotkou postavenou na základě členů HJ byla tanková divize SS Hitlerjugend (tuším že 12.) která ale také brala lidi až od 16(vyjímečně) a 17 let.
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#62639 Verze : 0
Hitler Jugend byly podle věku rozděleny takto:Deutches Junkvolk (chlapci 10-14let), Hitlerjugen (chlapci 14-18let), Jungmädelbund (dívky 10-14let), Bund Deutscher Mädel (dívky 14-21let).
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#71795 Verze : 0
No, myslím, že Bitaxe to vystihl skutečně nejlépe.
Úkolem HJ a dalších organizací německé mládeže byla intenzivní indoktrinace dětí nacistickou ideologií. Nebýt v HJ znamenalo pro toho kluka nosit Kainovo znamení - byl vyloučen ze společnosti ostatních kluků.
Soutěže, odměny pro vítěze, postupné povyšování, vytváření různých velitelských stupňů (propracovaný kariérní řád Confused , pro starší hochy výcvik v terčové střelbě z malorážky (pozdější odstřelovači), oddanost vlajce a Führerovi, pocit maximální nadřazenosti (zeptejte se dědů - největší grázlové zcela bez citu byli právě HJ) dělal následně z těchto hochů ten nejoddanější a nejfanatičtější materiál (na válce je článek o německých odstřelovačích ve Francii).
Takže ano: HJ promyšleně z klučinů vychovávala fanatické bojovníky za idešly AH.
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#71815 Verze : 0
Jak řekli ce filmu Most u Remagenu."Hitler s těch mladejch udělal bestije".Pán přikázal ať se vzdají a oni místo toho raději zastřelili jednoho vojáka a pak zemřeli.
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#74662 Verze : 0
to Michal zde je faktografické fórum a citace z (dosti nesmyslného) filmu pokud vím nemá s fakty nic společného
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#74700 Verze : 0
No ak by som mohol oponovať len pár poznámok. 12. tanková divízia SS v Normandii Spojncov riadne prevetrala. A to potvrdzujú ako výpovede radových vojakov tak i vysokých dôstojníkov. A to napriek tomu,že príslušníkmi boli len 16 - 18 roční odvedenci. Všetci ale boli dobrovoľníkmi. Všetci boli rovnako starí a dokonca ich nižší velitelia pochádzali z radov HJ. Mali celkom slušný výcvik a vzhľadom na ich jednoliatosť boli schopní podávať skvelé výkony. Prevládalo medzi nimi niečo ako bratstvo na štýl troch mušketierov. Jednak z dôvodu, že sa dôverne osobne poznali a mali rovnaké plány a ciele (slúžiť vlasti a Vodcovi) ako i rovnaké presvedčenie (Nemecko nadovšetko). Ďalším faktorom bola oddanosť jedného k druhému. Ale to bolo známe už z prvej svetovej, v zákokpoch ktorej sa vytvárali tie najsilnejšie priateľské putá. A vzhľadom k tomu, že sa jednalo o dobrovoľníkov bolo ich dhodlanie vydržať veľmi vysoké. Ak sa vrátime niekde do roku 1700 a pozrieme sa spätne na všetky vybojované bitky musíme si uvedomiť jednu vec. Jednotky dobrovoľníkov, nech boli akokoľvek slabo vycvičené a vyzbrojené s neexistujúcim zásobovaním často dokázali porážeť oveľa silnejších protivníkov. Faktorom ich víťazstiev bolo odhodnalie vydržať za akýchkoľvek strát. Príkladov je mnoho - interbrigadisti počas Španielskej občianskej vojny, cudzinecká légia vo Francúzsku pri útoku Wermachtu v 1940, americkí stíhači v Číne - 1940 - 1945, sovietki partizáni 1941 - 1944, japonskí voajaci 1939 - 1945 či už bežní alebo Kamikaze a Kai-ten,
príslušníci Vietkongu 1945 - 1971, afgánski mudžahedíni 1979 - 20?? (v rámci Talibanu). Tieto jednotky šli prvé do útoku, posledné sa sťahovali za ústupu. Lebo platí jedna zásada - národ, ktorý sa nechce dať pokoriť pokoriť ani nieje možné. T
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#149519 Verze : 0
to pešiak možná si to neuvědomuješ, ale tohle NENÍ téma o 12. Pz Divsion. Je naopak o mládežnické organizaci a to že její příslušníci sloužili v dotyčné divizi s vlastní organizací má dost málo společného a z pohledu celku je to jen epizoda. Ostatně většina velitelů z nich nebyla moc nadšená, měli velké ztráty, protože v boji často nedbali na opatrnost (celkem logicky vzhledem k věku). Ale opakuji jde o téma o organizaci ne o dotyčné divizi (to najdeš jinde).
URL : https://www.valka.cz/Hitlerova-mladez-t295#149522 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více