Main Menu
User Menu

Hincovce

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Hincovce
Originální název:
Original Name:
Hincovce
Další názvy:
Other Names:
(1320) Hench, (1421) Hangendorff, (1464) Henczfalua, (1565) Henczowtze, (1786) Hinzowze; maďarsky Hincóc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°57'36.90"N 20°43'36.63"E
Místní části:
Local Municipalities:
Trsťany (1258)
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1320
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Trsťany: Kúria klasicistická z konca 18. storočia, prestavaná v 19. storočí
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Od druhej polovice 19. stor. obec tvoria dve pôvodne samostatné obce Hincovce a Trsťany.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.portal.gov.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-munt.html#U
URL : https://www.valka.cz/Hincovce-t125328#425662Verze : 0
MOD