Main Menu
User Menu

Hikasa, Ken

Ken Hikasa / 日笠賢

     
Příjmení:
Surname:
Hikasa
Jméno:
Given Name:
Ken
Jméno v originále:
Original Name:
日笠賢 / ひがさ・けん
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Okajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 54. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/日笠賢
URL CZ: https://www.valka.cz/Hikasa-Ken-t187796#545962Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Ken-Hikasa-t187796#545962Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hikasa
Jméno:
Given Name:
Ken
Jméno v originále:
Original Name:
日笠賢 / ひがさ・けん
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.07.1921 Vojenská akadémia
13.12.1929-29.11.1932 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.10.1921 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.03.1943 plukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.11.1941-24.04.1942 Velitel : Jižní skupina 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
24.04.1942-01.03.1943 Náčelník štábu : 104. divize
01.03.1943-18.03.1943 Náčelník štábu : 104. divize
22.03.1944-16.08.1944 Náčelník štábu : 54. divize

Ručně vyplněné položky:
06.11.1941-24.04.1942 náčelník Jižní skupiny 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
24.04.1942-18.03.1943 náčelník štábu 104. divize
18.03.1943-22.03.1944 štábny dôstojník (spravodajstvo) Burmská oblastná armáda
22.03.1944-16.08.1944 náčelník štábu 54. divízia
16.08.1944-09.03.1945 pridelený k veleniu Južného zásobovania palivom
09.03.1945-DD.MM.RRRR náčelník štábu 12. oblastnej armády
09.03.1945-25.08.1945 štábny dôstojnoník Východného armádneho okresu
09.03.1945-25.08.1945 štábny dôstojník Tokyjskích obranních sil
25.08.1945-DD.09.1945 náčelník štábu Tokyjskích obranních sil
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/日笠賢
URL CZ: https://www.valka.cz/Hikasa-Ken-t187796#545965Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Ken-Hikasa-t187796#545965Version : 0
MOD