Main Menu
User Menu

Heľpa

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Heľpa
Originální název:
Original Name:
Heľpa
Další názvy:
Other Names:
Helpe (1551)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'38.35"N 19°58'09.69"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1551
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Ľudové domy, zrubové, postavené na prelome 19. a 20. stor, ďalšie v rokoch 1906, 1907, 1923 a 1924, ľudové staviteľstvo, obdĺžnikový pôdorys
- Valcha - elektrická, postavená v roku 1917, v roku 1946 zmena riešenia pohonu
- Fara, postavená bola v roku 1793
- Kostol rímskokatolícky, postavený bol v roku 1800, neskorobarokový
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V severnej časti chotára obce sú 2 pramene kyselky.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.portal.helpa.sk
URL : https://www.valka.cz/Helpa-t126252#428303Verze : 0
MOD