Main Menu
User Menu

Hata, Hikosaburó

Hikosaburo Hata / 秦彦三郎

     
Příjmení:
Surname:
Hata
Jméno:
Given Name:
Hikosaburó
Jméno v originále:
Original Name:
秦彦三郎 / はた・ひこさぶろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.10.1890 ?, prefektura Mie /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
20.03.1959 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: Kuantungská armáda
velitel: 34. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/秦彦三郎
generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Hata-Hikosaburo-t188592#547779Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hata
Jméno:
Given Name:
Hikosaburó
Jméno v originále:
Original Name:
秦彦三郎 / はた・ひこさぶろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1912 Vojenská akadémia
09.12.1916-26.11.1919 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
24.12.1912 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
07.03.1936 plukovník
09.03.1939 generálmajor
15.10.1941 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
22.03.1944-03.08.1944 Velitel : Armádní válečné kolegium

Ručně vyplněné položky:
05.03.1934-07.03.1936 vojenský atašé v SSSR
07.03.1936-02.08.1937 náčelník tlačovej kancelárie, Ministertva armády
02.08.1937-15.07.1938 velitel 57. pešieho pluku
15.07.1938-09.03.1940 náčelník zvláštenj agentúry Harbin
09.03.1940-09.05.1941 zástupca náčelníka štábu Kwnatungskej armády
09.03.1940-09.05.1941 vojenský atašé v Manchurii
09.05.1941-23.07.1941 pridelený k Severoćínskej oblastnej armáde
23.07.1941-01.07.1942 zástupca náčelníka štábu Kwnatungskej armády
23.07.1941-01.07.1942 vojenský atašé v Manchurii
01.07.1942-25.03.1943 velitel 34. divízie
08.04.1943-22.03.1944 zástupca náćelníka Generálneho štábu
08.04.1943-22.03.1944 Inšpector zásobovania
22.03.1944-03.08.1944 velitel Armádneho vojnového kolégia
07.04.1945-11.08.1945 náčelník štábu Kwantungská armáda
DD.09.1945-26.12.1956 vojnový zajatec SSSR
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/秦彦三郎
generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Hata-Hikosaburo-t188592#547808Verze : 1
MOD