Main Menu
User Menu

Harichovce

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Harichovce
Originální název:
Original Name:
Harichovce
Další názvy:
Other Names:
(1268) Baldmar, (1313) Baldinazi, (1317) Baldinarii, Palmary, (1328) Palmesdorf, (1520) Palmarum, (1628) Harykowcze,(1786) Hárikowce, (1920) Harikovce; maďarsky Harikóc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°57'41.54"N 20°34'53.80"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1268
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky pôvodne gotický, barokovo prestavaný okolo roku 1760, nástenná maľba J. Hanulu
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.harichovce.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-munt.html#U
URL : https://www.valka.cz/Harichovce-t125327#425661Verze : 0
MOD