Main Menu
User Menu

Halaška, Jiří

     
Příjmení:
Surname:
Halaška
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Jiří Halaška
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
13.09.1956 Praha
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel sil podpory a výcviku
velitel společných sil
zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Po aféře s nacistickými symboly u vojáků v zahraničních misích odešel 31.12.2009 na vlastní žádost do zálohy.
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=7919
domaci.ihned.cz
URL : https://www.valka.cz/Halaska-Jiri-t109174#386531Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Halaška
Jméno:
Given Name:
Jiří
Jméno v originále:
Original Name:
Jiří Halaška
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.1971-DD.MM.1975 Gymnázium Hranice
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1975-DD.MM.1979 Vysoká vojenská škola pozemního vojska Vyškov, obor tankový
DD.MM.1985-DD.MM.1988 Vojenská akademie Frunze Moskva
DD.MM.1996-DD.MM.1997 Akademi generálního štábu Bundeswehru Hamburk
DD.MM.1997-DD.MM.1997 kurz operačního plánování NATO "Eurolehrgang" Hamburk
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.10.2002 brigádní generál
28.10.2005 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1988-DD.MM.1992 Velitel : 14. tankový pluk
01.10.2001-28.10.2002 Náčelník štábu : Velitelství sil územní obrany
01.04.2003-30.11.2003 Velitel : 4. velitelství pro výcvik a tvorbu doktrín
15.09.2005-24.05.2007 Velitel : Velitelství sil podpory a výcviku
01.06.2007-31.12.2008 Velitel : Velitelství společných sil

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1979-DD.MM.1981 velitel tankové roty
DD.MM.1981-DD.MM.1982 náčelník štábu tankového praporu
DD.MM.1982-DD.MM.1984 velitel tankového praporu
DD.MM.1984-DD.MM.1985 zástupce velitele 14. tankového pluku
DD.MM.1988-DD.MM.1992 velitel 14. tankového pluku
DD.MM.1992-DD.MM.1994 zástupce velitele 9. tankové divize
DD.MM.1994-DD.MM.1995 náčelník Správy přípravy vojsk 1. armádního sboru
DD.MM.1997-DD.MM.2001 náčelník Sekce operační a bojové přípravy Velitelství vojska územní obrany
01.10.2001-15.12.2002 náčelník štábu Velitelství sil územní obrany
16.12.2002-30.11.2003 velitel 4. velitelství pro výcvik a tvorbu doktrín
01.12.2003-31.05.2005 ředitel výcviku a doktrín Velitelství sil podpory a výcviku
01.06.2005-DD.MM.RRRR zástupce velitele Velitelství sil podpory a výcviku
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého
Honorary Medal of Premysl Otakar II, the King of Iron and Gold
-

DD.MM.RRRR

Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 3rd Grade
-

DD.MM.RRRR

Záslužný kříž ministra obrany České republiky II. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 2nd Grade
-

DD.MM.RRRR

Medaile Armády České republiky III. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 3rd Degree
-

DD.MM.RRRR

Medaile Armády České republiky II. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 2nd Degree
-

MM.DD.RRRR

Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
The Medal of the Merits in the Defence of the Country
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=7919
domaci.ihned.cz
URL : https://www.valka.cz/Halaska-Jiri-t109174#492909Verze : 0
MOD