Main Menu
User Menu

Hajaši, Kacura

Katsura Hayashi / 林桂

     
Příjmení:
Surname:
Hajaši
Jméno:
Given Name:
Kacura
Jméno v originále:
Original Name:
林桂 / はやし・かつら
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.11.1880 ?, prefektura Wakajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
01.03.1961 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 5. divize
velitel: 1. pěši brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/林桂
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Hajasi-Kacura-t188116#546632Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hajaši
Jméno:
Given Name:
Kacura
Jméno v originále:
Original Name:
林桂 / はやし・かつら
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-22.11.1901 Vojenská akadémia
22.11.1906-03.12.1909 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
23.02.1902 podporučík
02.08.1904 poručík
29.01.1908 kapitán
29.07.1915 major
25.07.1919 podplukovník
15.08.1922 plukovník
26.07.1927 generálmajor
11.04.1932 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.08.1928-01.08.1929 Velitel : 4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
23.06.1902-DD.MM.RRRR 4. gardový peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Adjutant 2. gardová pešia brigáda
03.12.1906-10.12.1909 4. gardový peší pluk
10.12.1909-22.11.1911 pridelený k Generálnamu inšpektoriátu vojenského výcviku
22.11.1911-23.08.1914 vojenský ataše v Nemecku (vojenský výskum)
23.08.1914-25.07.1916 pridelený k Generálnemu štábu
25.07.1916-08.09.1916 výskumné oddelenie a inštruktor, Armádna škola pechoty
08.09.1916-01.04.1918 Sekcia armádneho technického dohladu
01.04.1918-06.08.1923 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
18.08.1921-06.08.1923 pridelený k Generálnemu štábu
15.09.1922-06.08.1923 Inštruktor, Námorné vojnové kolégium
06.08.1923-01.05.1925 velitel 1. gardového pešiho pluku
01.05.1925-26.07.1927 náčelník sekcie vojneksých záležitostí, kancelárie vojenskej služby, Ministertva armády
17.07.1925-26.07.1927 výskumný team Armádna spojovacia škola
26.07.1927-10.08.1928 velitel 1. pešej brigády
10.08.1928-01.08.1929 náčelník 4. kanceláře (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1929-01.08.1930 predseda komisie vojenského výskumu, Ministertva armády
01.08.1930-05.03.1934 náčelník Kancelárie ekonomickej mobilizácie, ministertva armády
05.03.1934-02.12.RRRR náčelník ? Generálneho inšpektoriátu vojenského výcviku
02.12.1935-01.03.1937 velitel 5. divízie
29.03.1937-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

15.10.1932

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1934

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/林桂
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Hajasi-Kacura-t188116#546633Verze : 1
MOD