Main Menu
User Menu

HODNOST - Římské legie

Řím, původně jeden z mnoha městských států na Apeninském poloostrově, se postupně stal nejmocnějším státem Středomoří a několik století diktoval jeho vývoj. Jedním z nejdůležitějších faktorů tohoto mocenského vzestupu byla římská armáda, proslulá především individuálními kvalitami svých vojáků. Římské legie byly nejúčinnějším válečným nástrojem své doby.


Historie Říma je přes tisíc let dlouhá a členové této hodnostní skupiny by měli přispět k jejímu kvalitnímu popsání na serveru valka.cz. Nesoustředit se při tom jen na vojenskou stránku a jen na nejznámější období římských dějin (tedy konec republiky a počítek císařství), ale i na ostatní aspekty římských dějin a na celou dobu jejich trvání. Vzhledem k tomu, že zde neexistuje jiná hodnostní skupina ze starověku, měla by tato sloužit i pro případné další zájemce o dějiny starověku, nespecializující se vyloženě na Řím.


Vzhledem k tomu, že sekce starověk obecně zda na serveru valka.cz mnoho aktivních přispěvatelů nemá, budu rád za každou "ovečku". Pole působnosti je velmi široké a téměř dokořán otevřené, neboť prakticky nezaplněné. Přivítám i obecnější, stručnější, případně přehledové články a příspěvky, stejně jako rozsáhlejší a obsáhlejší příspěvky k úžeji vymezeným tématům.
URL : https://www.valka.cz/HODNOST-Rimske-legie-t46695#182825Verze : 0
Takže hoci je 20.storočie moja srdcovka, môj záujem o dejiny je oveľa širší. Práve obdobie staroveku je oblasťou mne veľmi blizkou. Pokúsim sa preto zaplniť aspoň niektoré biele miesta na faktografickom fóre staroveku. Prejdem si fórum a napíšem ti SZ. Určite budem mať pár otázok.
URL : https://www.valka.cz/HODNOST-Rimske-legie-t46695#184180Verze : 0
MOD
Rado: Super! Viděl jsem že v Osobnostech už jsi něco udělal, díky.
URL : https://www.valka.cz/HODNOST-Rimske-legie-t46695#184197Verze : 0
Hlásim sa do služby aj keď to bude sporadické, lebo teraz máme obmedzený vstup na válku. Viac cez SZ.
URL : https://www.valka.cz/HODNOST-Rimske-legie-t46695#188548Verze : 0