Main Menu
User Menu

Granátnický pluk 689 [1944-1945]

689th Grenadier Regiment

Grenadier-Regiment 689

     
Název:
Name:
Granátnický pluk 689
Originální název:
Original Name:
Grenadier-Regiment 689
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Granátnický pluk 1155
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1944-08.05.1945 246. divize lidových granátníků
Dislokace:
Deployed:
15.09.1944-DD.MM.RRRR Milovice, Vojenský výcvikový prostor Milovice /

Velitel:
Commander:
24.09.1944-24.12.1944 Leyherr, Maximilian (Oberstleutnant)
24.12.1944-08.05.1945 Bodendörfer, Kurt (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Granatnicky-pluk-689-1944-1945-t234592#648251Verze : 3
MOD