Main Menu
User Menu

Generální vojenský prokurátor [1946-1952]

General Military Prosecutor

     
Název:
Name:
Generální vojenský prokurátor
Originální název:
Original Name:
Generální vojenský prokurátor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1952
Nástupce:
Successor:
Hlavní vojenský prokurátor
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1946-15.08.1950 Ministerstvo národní obrany
15.08.1950-01.04.1952 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1946-01.04.1952 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1946-DD.MM.1946 Burýšek, Josef (Plukovník)
DD.MM.1947-DD.MM.1950 Šlapák, František (Generál)
DD.MM.1950-31.03.1952 Voves, František (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1946-01.01.1948 Vojenský prokurátor Banská Bystrica
01.01.1946-01.01.1948 Vojenský prokurátor Bratislava
01.01.1946-01.01.1948 Vojenský prokurátor Košice
01.01.1948-01.08.1950 Vrchní vojenský prokurátor Bratislava
01.08.1950-01.01.1951 Vyšší vojenský prokurátor Bratislava
01.01.1951-01.04.1952 Vyšší vojenská prokuratura Trenčín

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL CZ: https://www.valka.cz/Generalni-vojensky-prokurator-1946-1952-t187456#545404Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/General-Military-Prosecutor-t187456#545404Version : 0
MOD