Main Menu
User Menu

Generální štáb Československé lidové armády [1954-1990]

General Staff of the Czechoslovak People's Army

     
Název:
Name:
Generální štáb Československé lidové armády
Originální název:
Original Name:
Generální štáb Československé lidové armády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1954
Předchůdce:
Predecessor:
Generální štáb Československé armády
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1990
Nástupce:
Successor:
Generální štáb Československé armády
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.06.1954-01.01.1969 Ministerstvo národní obrany
01.01.1969-14.03.1990 Federální ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.06.1954-14.03.1990 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.06.1954-28.07.1958 Kratochvíl, Václav (generálplukovník)
28.07.1958-05.11.1959 Rytíř, Otakar (generálporučík)
05.11.1959-01.05.1966 Rytíř, Otakar (generálplukovník)
01.05.1966-19.04.1968 Rytíř, Otakar (armádní generál)
19.04.1968-03.10.1972 Rusov, Karel (generálporučík)
03.10.1972-26.11.1979 Rusov, Karel (generálplukovník)
26.11.1979-01.05.1980 Blahník, Miloslav (generálporučík)
01.05.1980-13.10.1987 Blahník, Miloslav (generálplukovník)
13.10.1987-03.12.1989 Vacek, Miroslav (generálplukovník)
03.12.1989-14.03.1990 Slimák, Anton (generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1954-29.06.1990 Operační správa
01.06.1954-29.06.1990 Organizační a mobilizační správa
01.06.1954-01.11.1954 Správa vojenské dopravy
01.06.1954-01.05.1976 Technická správa
01.06.1954-29.06.1990 Topografické oddělení
01.06.1954-29.06.1990 Zpravodajská správa
01.09.1955-01.11.1966 Velitelství spojovacího vojska
01.11.1966-29.06.1990 Správa ústředního plánování
01.09.1969-29.06.1990 Správa spojovacího vojska

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Generalni-stab-Ceskoslovenske-lidove-armady-1954-1990-t123491#593775Verze : 2
MOD