Main Menu
User Menu

Generální inspektorát Vládního vojska [1939-1945]

General Inspectorat

     
Název:
Name:
Generální inspektorát Vládního vojska
Originální název:
Original Name:
Generální inspektorát Vládního vojska
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
00.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
-
Dislokace:
Deployed:
01.07.1939-09.05.1945 Praha, Budova ministerstva /

Velitel:
Commander:
01.07.1939-09.05.1945 Eminger, Jaroslav (Generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1939-09.05.1945 Inspektorát I
01.07.1939-09.05.1945 Inspektorát II
01.07.1939-00.05.1945 Inspektorát III
00.05.1944-15.10.1944 Zasazený generální inspektorát
15.10.1944-00.05.1945 Nejvyšší zasazený štáb Vládního vojska

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-----
Vyznamenání:
Decorations:
-----
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
URL : https://www.valka.cz/Generalni-inspektorat-Vladniho-vojska-1939-1945-t73386#346727Verze : 5
MOD