Main Menu
User Menu

Gemerský Sad

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Gemerský Sad
Originální název:
Original Name:
Gemerský Sad
Další názvy:
Other Names:
maďarsky Gömörliget


Mikolčany - (1337) Mykoucha, (1340) Mykocha, (1351) Mykochan, (1486) Mykolchan, (1808) Mikulčany, (1927) Mikolčany; maďarsky Mikolcsány.


Nováčany - (1258) Zahy, (1337) Noztre, (1427) Naztrad, (1486) Nostray, (1563) Nowaczan, (1773) Nowacžany, (1808) Nowáčany; maďarsky Nasztraj, Gömörnánás.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'07.54"N 20°18'51.83"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1258
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný tolerančný z roku 1787, veža kostola z 20. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla v roku 1964 zlúčením obcí Mikolčany a Nováčany. Obce boli v rokoch 1938 - 1945 pripojené k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL : https://www.valka.cz/Gemersky-Sad-t126980#429844Verze : 0
MOD