Main Menu
User Menu

Futami, Akisaburó

Akisaburo Futami / 二見秋三郎

     
Příjmení:
Surname:
Futami
Jméno:
Given Name:
Akisaburó
Jméno v originále:
Original Name:
二見秋三郎 / ふたみ・あきさぶろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1895 ?, prefektura Kanagawa /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.1987 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 154. divize
velitel: 107. samostatná smíšená brigáda
náčelník štábu: 17. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
rezervý? velitel: Pevnost Rajin
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Futami-Akisaburo-t144371#465536Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Futami
Jméno:
Given Name:
Akisaburó
Jméno v originále:
Original Name:
二見秋三郎 / ふたみ・あきさぶろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1916 vojenská akadémia
14.12.1922-27.11.1925 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1916 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR Major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.03.1938 plukovník
15.10.1941 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1936-01.03.1938 Velitel : Mobilizace, 2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.12.1942-31.03.1945 Velitel : Pevnost Rajin
29.03.1945-16.07.1945 Velitel : 107. samostatná smíšená brigáda

Ručně vyplněné položky:
01.08.1936-01.03.1938 náčelník Mobilizace, 2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1938-15.07.1938 pridelený k generálnemu štábu
15.07.1938-24.08.1940 starší štábny dôstojník, Chosenská armáda, Korea
24.08.1940-01.08.1941 náčelník sekcie operácii, 11. armády
01.08.1941-22.02.1942 zástupca náčelníka štábu 11. armády
22.02.1942-18.05.1942 pridelený k Východnej obrannej armáde
18.05.1942-01.10.1942 náčelník štábu 17. armády, New Britain
01.10.1942-01.12.1942 pridelený k Východnej obrannej armáde
01.12.1942-DD.MM.1942 výslužba
DD.MM.1942-DD.MM.RRRR znovu povolaný
01.12.1942-29.03.1945 rezervn? civilný? velitel pevnosti Ratsu
29.03.1945-16.07.1945 velitel 107. samostatnej zmiešanej brigády
16.07.1945-DD.MM.1945 velitel 154. divízie
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/二見秋三郎
www.generals.dk

Futami, Akisaburó - velenie 17. armády,  Futami Akisaburo ako náč. štábu, pravdepodobne sediaci druhý zlava?
https://www.geocities.jp/a_sbjfg395/3_guadalcanal_war/guadalcanal_war.htm

velenie 17. armády, Futami Akisaburo ako náč. štábu, pravdepodobne sediaci druhý zlava?
www.geocities.jp

URL : https://www.valka.cz/Futami-Akisaburo-t144371#465539Verze : 3
MOD