Main Menu
User Menu

Frenštát pod Radhoštěm

okr. Nový Jičín

     
Název:
Name:
Frenštát pod Radhoštěm
Originální název:
Original Name:
Frenštát pod Radhoštěm
Další názvy:
Other Names:
Frankstadt
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nový Jičín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°32'36.00"N 18°12'38.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Frenštát pod Radhoštěm - střed
U Soutoku
Závodí
Planiska
Kopaná
Na Drahách
Horní
U Parku
Horečky
Beskydské Sídliště
Bartošky - Papratná
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1382
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/bC885y
URL : https://www.valka.cz/Frenstat-pod-Radhostem-t44014#496956Verze : 0
MOD
Frenštát pod Radhoštěm
(okr. Nový Jičín)


V období 1.republiky součást politického okresu Místek a sídlo soudního okresu.


Sčítání lidu v roce 1930: 5 691 obyvatel (z toho 5 586 osob národnosti československé, 45 osob národnosti německé, 4 osoby národnosti polské, 2 osoby národnosti srbochorvatské a 1 osoba národnosti židovské).


Posádka byla ustanovena v lednu 1938


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Dělostřelecký pluk 8

V letech 1937-1938 zde byly postaveny Dělostřelecké kasárny.


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Frenstat-pod-Radhostem-t44014#173586Verze : 0
Náměstí Míru
Frenštát pod Radhoštěm - Foto vlastní

Foto vlastní
Frenštát pod Radhoštěm - Foto vlastní

Foto vlastní
Frenštát pod Radhoštěm - Foto vlastní

Foto vlastní
Frenštát pod Radhoštěm - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Frenstat-pod-Radhostem-t44014#598762Verze : 0