Main Menu
User Menu

Františkovy Lázně

okr. Cheb

     
Název:
Name:
Františkovy Lázně
Originální název:
Original Name:
Františkovy Lázně
Další názvy:
Other Names:
Franzenbad
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Cheb
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°07'13.00"N 12°21'06.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Aleje-Zátiší
Dlouhé Mosty
Dolní Lomany
Františkovy Lázně
Horní Lomany
Krapice
Slatina
Žírovice
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1406
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/OKWJg1
URL : https://www.valka.cz/Frantiskovy-Lazne-t44020#500103Verze : 0
MOD
Františkovy Lázně (Franzensbad)
(okr. Cheb)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Cheb.


Sčítání lidu v roce 1930: 3 183 obyvatel (z toho 80 osob národnosti československé, 2 894 osob národnosti německé a 9 osob národnosti židovské).


Posádka byla ustanovena červnu 1919.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Vojenský lázeňský ústav Františkovy Lázně, adaptovaný z lázeňské budovy z roku 1863.


Zdroj:
VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Frantiskovy-Lazne-t44020#173592Verze : 0