Main Menu
User Menu

Fort Viaz

Nahkampfanlage Viaz

     
Název:
Name:
Fort Viaz
Originální název:
Original Name:
Nahkampfanlage Viaz
Další názvy:
Other Names:
Posten Viaz
Obec:
Municipality:
Luserna
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
45°55'27.78"N 11°20'00.48"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
předsunuté postavení
Typ objektu:
Type of Object:
srub
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Fort Lusern
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1907
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1910
Výzbroj:
Armament:
2x těžký kulomet M-7/13
Posádka:
Crew:
1+22
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
Současný stav:
Current Condition:
zřícenina
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rolf Hentzschel: Festungskrieg im Hochgebirge (Bozen 2008)
URL CZ: https://www.valka.cz/Fort-Viaz-t124049#422412Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Nahkampfanlage-Viaz-t124049#422412Version : 0
MOD