Main Menu
User Menu

Fort Landro

Werk Landro

     
Název:
Name:
Fort Landro
Originální název:
Original Name:
Werk Landro
Další názvy:
Other Names:
Forte di Landro
Obec:
Municipality:
Dobbiacco
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
46°38'40.34"N 12°14'03.24"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
Druh objektu:
Sort of Object:
uzávěrový fort
Typ objektu:
Type of Object:
pancéřový fort
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Pevnostní uzávěr Landro
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1884
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1894
Výzbroj:
Armament:
3x 10cm houfnice M-99
3x 12cm kanón s min. střílnou M-80
6x 9cm kanón M-75/96
Posádka:
Crew:
14+349
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
Současný stav:
Current Condition:
chátrající
Přístupnost:
Accessibility:
nepřístupno
Poznámka:
Note:
Pevnost se skládá ze dvou objektů, navzájem propojených podzemní chodbou.
Zdroje:
Sources:
Erwin Anton Grestenberger: K. u. k. Befestigungsanlagen in Tirol und Kärnten 1860-1918 (Mittler & Sohn (2000)

Fort Landro - Plán pevnosti. Vlevo horní objekt s kanonovou výbrojí, vpravo dolní objekt s věžovými houfnicemi M-99

Plán pevnosti. Vlevo horní objekt s kanonovou výbrojí, vpravo dolní objekt s věžovými houfnicemi M-99
Fort Landro - Pohled na pevnost z týlu. V pozadí Monte Piano

Pohled na pevnost z týlu. V pozadí Monte Piano
Fort Landro - Pohled na pevnost ze svahu nad horním objektem

Pohled na pevnost ze svahu nad horním objektem
URL : https://www.valka.cz/Fort-Landro-t124390#423717Verze : 1
MOD