Main Menu
User Menu

Fort Flitscher Klause

Werk Flitscher Klause

     
Název:
Name:
Fort Flitscher Klause
Originální název:
Original Name:
Werk Flitscher Klause
Další názvy:
Other Names:
Fort Kluže
Obec:
Municipality:
Bovec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
46°21'39.18"N 13°35'23.59"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
Druh objektu:
Sort of Object:
uzávěrový fort
Typ objektu:
Type of Object:
silniční uzávěr
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Pevnostní uzávěr Flitsch 
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1881
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1882
Výzbroj:
Armament:
4x 12cm kanón s min. střílnou M-80
2x 9cm kanón M-60
8x 8mm těžký kulomet M-7/12
Posádka:
Crew:
3+176
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
Současný stav:
Current Condition:
zachovalý
Přístupnost:
Accessibility:
přístupno v návštěvních hodinách
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.fortificazioni.net/
https://fortifikace.bloguje.cz/
URL CZ: https://www.valka.cz/Fort-Flitscher-Klause-t124478#423903Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Werk-Flitscher-Klause-t124478#423903Version : 0
MOD
Vlastní zdroj fotografií
URL CZ: https://www.valka.cz/Fort-Flitscher-Klause-t124478#488483Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Werk-Flitscher-Klause-t124478#488483Version : 0
Vlastní zdroj fotografií
URL CZ: https://www.valka.cz/Fort-Flitscher-Klause-t124478#488484Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Werk-Flitscher-Klause-t124478#488484Version : 0
Vlastní zdroj fotografií


Fort Flitscher Klause dnes přetvořený na museum.
URL CZ: https://www.valka.cz/Fort-Flitscher-Klause-t124478#488485Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Werk-Flitscher-Klause-t124478#488485Version : 0