Main Menu
User Menu

Fjodorov, Alexandr Dmitrijevič

Fyodorov, Aleksandr Dmitriyevich

Александр Дмитриевич Фёдоров

     
Příjmení:
Surname:
Fjodorov
Jméno:
Given Name:
Alexandr Dmitrijevič
Jméno v originále:
Original Name:
Александр Дмитриевич Фёдоров
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
kontradmirál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
23.02.1910 Ljubino Pole /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
26.01.1984 Leningrad /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- prvý zástupca náčelníka štábu Severnej floty (1952-1954)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Lur'je, V.M.: Admiraly i generaly Vojenno-Morskogo Flota SSSR v period Velikoj Otečestvennoj vojny i sovjetsko-japonskoj vojny (1941-1945), BLIC, Sankt Peterburg 2001, ISBN 5-86789-102-Х (Лурье В. М. - Адмиралы и генералы Военно-Морского Флота СССР в период Великой Отечественной и советско-японской войн (1941-1945)
URL : https://www.valka.cz/Fjodorov-Alexandr-Dmitrijevic-t239018#660729Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Fjodorov
Jméno:
Given Name:
Alexandr Dmitrijevič
Jméno v originále:
Original Name:
Александр Дмитриевич Фёдоров
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
03.11.1951 kontradmirál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
21.11.1940-15.03.1941 Velitel : 43. ponorkový oddíl Tichooceánské floty
15.03.1941-11.12.1941 Velitel : 5. ponorkový oddíl Tichooceánské floty

Ručně vyplněné položky:
01.10.1928-DD.MM.RRRR vstup do Červenej armády
DD.08.1960-DD.MM.RRRR v zálohe
Vyznamenání:
Awards:

03.11.1944

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
- za výsluhu rokov v armáde

30.06.1945

Medaile Za vítězství nad Německem ve Velké Vlastenecké válce 1941-1945
Medal for Victory over Germany in Great Patriotic War 1941-1945
Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.
-

08.07.1945

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
-

27.08.1945

Řád vlastenecké války 1. stupně /1943-1985/
Order of the Patriotic War, 1st Class /1943-1985/
Орден Отечественной войны 1-й степени
-

05.03.1946

Medaile Za vítězství nad Japonskem
Medal for Victory over Japan
Медаль За победу над Японией
-

20.06.1949

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

03.11.1953

Leninův řád /1943-1956/
Order of Lenin /1943-1956/
Opден Ленина
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Lur'je, V.M.: Admiraly i generaly Vojenno-Morskogo Flota SSSR v period Velikoj Otečestvennoj vojny i sovjetsko-japonskoj vojny (1941-1945), BLIC, Sankt Peterburg 2001, ISBN 5-86789-102-Х (Лурье В. М. - Адмиралы и генералы Военно-Морского Флота СССР в период Великой Отечественной и советско-японской войн (1941-1945)
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/Fjodorov-Alexandr-Dmitrijevic-t239018#660730Verze : 0
MOD
Tabuľka pripojená k návrhu na udelenie Radu červenej hviezdy zobrazuje vojenskú kariéru A.D.Fjodorova od vstupu do Červenej armády 01.10.1928 do 04.09.1944, keďže vyznamenanie bolo udelené za výsluhu 16 rokov v armáde.


pamyat-naroda.ru

URL : https://www.valka.cz/Fjodorov-Alexandr-Dmitrijevic-t239018#660731Verze : 0
MOD