Main Menu
User Menu

Figurky Atlantic 1/32

pro sběratele soft-plastikových figurek

Diskuse
Pokusím se tady reagovat na výzvu o recenze figurek. Pro začátek jsem vybral druhoválečné pěchotní soubory dnes již zaniklé firmy ATLANTIC z Itálie v měřítku 1/32. Chápu, že asi neoslovím perfekcionisty, jelikož tato kategorie figurek se řadí mezi takzvané toy-soldiers a původně byly určeny dětem na hraní. Tato mini recenze je tedy určena sběratelům a wargamesníkům, které doufám o něco obohatí. Takže:
Pěchotních druhoválečných sad 1/32 vyrobil za svou existenci Atlantic relativně málo (na rozdíl třeba od Airfixu). Pouhých sedm. Pokud budete pátrat na netu, dojdete sice k číslu osm, ale dvě jsou obsahově totožné (Američani a Francouzi). Sety byly prodávány v různých krabičkách s různým počtem kusů figurek a myslím, že nemá cenu všechny variace popisovat. Zaměřím se pouze na jednotlivé druhy a počet poloh v jednotlivých sadách a postupně se pokusím přidat i jejich fota z mé sbírky pro lepší ilustraci.


1) Panzer grenadieren, 10 poloh + 1 MG zvlášť, dosti podobných Airfixu (pozor, v měřítku 1/72 je poloh pouze 8, chybí právě dvojice s kulometem, takže kdo si například pořídíte jejich momentálně dostupnou reedici od firmy Nexus, nezoufejte, že jste byli ošizeni).


2) US marine corps, 11 poloh + bazooka a vlajka zvlášť, zajímavá je zvlášť dvojice vztyčující prapor, při jejich kupování je však nutné dát pozor na sadu US army, která není totožná, ale obsahuje "moderní" vojáky ze série zaměřené na italskou armádu.


3) Royal Fusiliers, 11 poloh + Bren, asi bohužel nejhůř propracovaná sada, zajímavá je skupinka se zraněným, kterého jeden muž odnáší do bezpečí a druhý mu pomáhá (chvíli trvalo než jsem přišel na to jak to tvůrce vlastně myslel)


4) Armata Rossa, čili Rudá armáda, 10 poloh + obří kulomet Maxim skládající se ze 7 dílů, ten je opravdu mimo měřítko a spíše připomíná kanón, jinak tyhle Rusy v ušankách mám rád, opravdová klasika. V měřítku 1/72 jsou nyní rovněž dostupní díky reedici fy. Nexus, včetně brutálního Maximu.


5) Sendai, ano jedná se o Japončíky, 11 poloh + kulomet s trojnožkou, dost dobrá a nezvyklá sada obsahující zajímavé polohy, Voják s vlajkou a pistolí, plazící se záškodník s dýkou v zubech nebo zamaskovaná hlídka, jakoby porostlá vegetací.


6) Indian brigade, 10 poloh + kulomet + 3 kusy chladných zbraní zvlášť, Indové jsou jednoznačně mí favorité co se týká výběru vojska, poloh i kvalitou. Hoši s turbany, mačetami a Sten-guny, se hned tak nevidí. Bohužel patří mezi hůř sehnatelné a tím pádem i drahé.


7) Soldats de la 2 DB, tato sada má znázorňovat vojska "Free French", ale jak jsem již uvedl, figurky jsou totožné s mariňáky.


8) Afrikakorps, 11 poloh + MG + rámeček s přilbami, včetně tropických a čepicemi, které jim moc nepasují. Jinak se dá se o nich říct více méně to samé co o Indech, patří k tomu lepšímu co Atlantic vyprodukoval a taky se hůř shání. Jinak dosti netradiční polohy, více méně útočného charakteru.
Figurky Atlantic 1/32 - Panzer grenadieren

Panzer grenadieren
Figurky Atlantic 1/32 - US marine corps

US marine corps
Figurky Atlantic 1/32 - Royal Fusiliers

Royal Fusiliers
Figurky Atlantic 1/32 - Armata Rossa

Armata Rossa
Figurky Atlantic 1/32 - Sendai

Sendai
Figurky Atlantic 1/32 - Indian brigade

Indian brigade
Figurky Atlantic 1/32 - Afrikakorps

Afrikakorps
URL : https://www.valka.cz/Figurky-Atlantic-1-32-t49651#192121Verze : 0