Etiopie x Eritrea

Diskuse

Teda, to je fakt zajimavy, doufam, ze to nekdo vi, protoze ja nedokazu ani uverit tomu, ze etiopie na pokraji vymreni vlastni takovy vlastovky, jako Miginy neunundzwanzisch nebo Susenky 27 Smile To me fakt zajima !
URL : https://www.valka.cz/Etiopie-x-Eritrea-t273#1297 Verze : 0

Citace - Jan :

Na www military jsem se dočetl o vzdušných bojích mezi Etiopií a Eritreou, kde byly proti sobě nasazeny Su-27 a MiG -29, nemáte k tomuto tématu někdo nějaké info?


a ještě jedna maličkost: nevíte někdo něco o vzdušných bojích nad údolím Bekaa v Libanonu mezi Izraelci a Syřany? Prej tam MiG-25 sundal nějakou F-15, než ho sejmula F-16.jenom vím že jak Súčka tak Migy pilotovaly nikoli místní piloti ale najmutí cizinci. ale to je z poslední doby. předtím za války o Eritrejskou nezávislost si Etiopani zalítaly docela hustě hlavně bombardovací mise.
URL : https://www.valka.cz/Etiopie-x-Eritrea-t273#1315 Verze : 0
Ad Libanon, vcera jsem koukal do jednoho ospreye, a vsechno co popisuji byly sestrely syranu, vsechno, co poslali do vzduchu, od Migu 21, 23 po 25 dokazali F-15 a 16 sundat, a to docela ve slusnejch poctech, jedna akce zaznamenala dokonce 39 sestrelu bez vlastnich ztrat. Ztraty izraelcu pokud jsem to postrehl byly jen na ucet protiletadlove obrany, letadla se vubec nechytla.
URL : https://www.valka.cz/Etiopie-x-Eritrea-t273#1354 Verze : 0
Tak jsem koukal na net, a nikde o tom neni zminky, v seznamu izraelskych sestrelu vubec neni datum 29.5.82 uvedeno, ten den nic nesundali. Ta prvni historka potvzena je, ta druha ale nikoliv.
URL : https://www.valka.cz/Etiopie-x-Eritrea-t273#1362 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více