Main Menu
User Menu

Eskadra blízkého průzkumu 102 [1943-1944]

102nd Short-Range Reconnaissance Wing / Nahaufklärungsgeschwader 102 (NAG 102)

     
Název:
Name:
Eskadra blízkého průzkumu 102
Originální název:
Original Name:
Nahaufklärungsgeschwader 102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.12.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.02.1943-04.12.1944 Jüterbog, Fliegerhorst Jüterbog-Damm /

Velitel:
Commander:
15.02.1943-15.06.1943 Börner, Günther (Oberstleutnant)
16.06.1943-04.12.1944 Fischer, Erwin (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.02.1943-21.08.1944 I. skupina Eskadry blízkého průzkumu 102
15.02.1943-04.12.1944 II. skupina Eskadry blízkého průzkumu 102
15.02.1943-04.12.1944 Štáb Eskadry blízkého průzkumu 102

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
používané letouny: Ar 96, Bf 109, Bf 110, Bü 131, Bü 181, Do 217, Fw 58 a NAA 57(?)
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/nag102.html
URL : https://www.valka.cz/Eskadra-blizkeho-pruzkumu-102-1943-1944-t7203#533516Verze : 0
MOD